blog Chmurki eu – Jak zostać pilotem samolotu?

Cześć!

Na imię mam Łukasz, mam 32 lata i we wrześniu 2018 roku zdecydowałem się rozpocząć przygodę z lataniem.

W przeciwieństwie do wielu zasłyszanych historii, gdy miałem 10 lat nie marzyłem o tym, żeby zostać strażakiem lub pilotem czy astronautą. Bardziej ciągnęło mnie do sportu, ale wielkiej kariery w żadnej z dyscyplin nie zrobiłem. Decyzja o zostaniu pilotem pojawiła się stosunkowo późno, w wieku kiedy osiągnąłem jako taką dojrzałość emocjonalną i uznałem, że będzie to dla mnie odpowiednie zajęcie.

Na założenie i prowadzenie bloga zdecydowałem się z kilku względów:

1. Pamięć jest ulotna i traktuję część wpisów jako pamiętnik.
2. Latanie jest super i fajnie jest znaleźć miejsce, aby dać upust emocjom. Dla mnie takim miejscem będzie ten blog.
3. Nie ustrzegłem się kilku błędów po drodze do kokpitu dużego samolotu. Opiszę je tutaj, z nadzieją, że wyciągniesz wnioski jak samemu ich nie popełnić.
4. Fajnie byłoby przyciągnąć tutaj amatorów i pasjonatów lotnictwa – tych latających i nielatających… Poznać Wasze motywacje, Wasze drogi, a być może spotkać się kiedyś w powietrzu lub na lotnisku.

Tematy, które chciałbym poruszać na blogu to moje lotnicze wspomnienia zawierające informacje które mogą być pomocne dla stawiających pierwsze kroki w pilotażu, relacje z budowania nalotu (a chciałbym, żeby nie były to tylko „loty dookoła komina”, a urozmaicone i pouczające latanie pomagające w zyskaniu większego doświadczenia) i stawianie kolejnych kroków (udział w kolejnych kursach), które przybliżają mnie do pracy pilota. Od czasu do czasu pojawiać się będą też zagadnienia teoretyczne.

Może się wydawać, że po trzydziestce już za późno na realizację tak szaleńczych planów jak nagła zmiana branży i start od zera w świecie, o którym nie ma się większego pojęcia. Postaram się udowodnić, że mimo wszystko, jest to możliwe, nawet będąc mężem oraz ojcem małej i kochanej Przedszkolaczki. Od pierwszego momentu, gdy chwyciłem za stery małej Cessny nie mam wątpliwości, że droga w chmurki to wyjątkowo piękna droga!

4 thoughts on “Cześć!

 1. Cześć 🙂

  Przez przypadek odkryłem Twoj blog i właśnie zabieram się do czytania od początku.

  Po pierwsze gratuluję bo już po pierwszym pobieżnym przeglądnięciu widzę że jest co czytać – dzięki że zechciałeś się tym podzielić.

  Dobrego weekendu 🙂

 2. Cześć Łukasz :),

  świetny blog. Mam ogromne szczęście, że go odkryłem przy okazji szukania informacji na temat badań lotniczych na klasę 1. Planuję zacząć ścieżkę lotniczą, także na Twój blog trafiłem w idealnym czasie. Na pewno dowiem się dużo cennych informacji, gdyż widziałem już kilka wpisów i to są takie perełki których głównie można się nauczyć tylko zaczynając samemu – a może niektórych błędów jakie opisywałeś uda mi się w przyszłości uniknąć. Zabieram się do czytania.

  Miej świadomość, że realnie pomagasz nowym adeptom na pilota opisując w dalszym ciągu swoją lotniczą przygodę.

  Życzę Ci wysokich lotów, kontynuacji bloga, dalszego rozwoju kariery i serdecznie pozdrawiam!

  1. Cześć Tomku,

   Dzięki serdeczne 🙂 Dla takich komentarzy warto prowadzić bloga! 🙂 Pozdrawiam i życzę miłej lektury, a także powodzenia w lotniczej przygodzie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *